Jak zapuścić włosy? Poradnik dla włosomaniaczki.

wlosy.jpgZapuszczanie włosów to nie taka łatwa sprawa. Zwłaszcza, że co miesiąc włosy rosną tylko o 1 cm. Jak zabrać się do tego trudnego zadania? Potrzebne ci będą suplementy diety i wcierki. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację skóry głowy, a także całego organizmu.

Udaj się do zaufanego fryzjera, który doradzi, jak powinno wyglądać zapuszczanie włosów.

Jeżeli zapuszczasz włosy, dostarcz im odpowiednich składników odżywczych. Chodzi tu o witaminy i minerały, których źródłem są warzywa, owoce i produkty nieprzetworzone. Ważna jest także suplementacja. W aptekach lub drogeriach znajdziesz wiele tabletek, które poprawią kondycję twoich włosów i skóry głowy. Najpopularniejszym składnikiem suplementów diety jest skrzyp polny. Pamiętaj, aby suplementy diety przyjmować według zaleceń opisanych w ulotce lub przekazanych przez lekarza.

Wcierki (a także inne kosmetyki na bazie ziół, owoców lub olejków) również pomogą ci osiągnąć wymarzoną długość włosów. Kosmetyki takie kupisz w drogerii, sklepie zielarskim lub zrobisz samodzielnie w domu. Wystrzegaj się produktów z zawartością alkoholu, który powoduje wysuszenie skóry głowy lub wręcz przeciwnie – nadmierne wydzielanie sebum. Dobrymi składnikami wcierki do włosów będą na przykład pokrzywa, czarna rzepa, rumianek lub… piwo.

Podczas zapuszczania włosów bardzo ważne jest, aby prawidłowo dbać o skórę głowy. Wybieraj szampony bez zawartości SLS i innych agresywnych substancji. Podczas mycia włosów zrób delikatny masaż. Pobudzi on krążenie krwi, zrelaksuje i odpręży mięśnie karku, wzmocni mieszki i cebulki włosowe. Stosuj maseczki i odżywki przeznaczone specjalnie do skóry głowy. Długie włosy to zdrowe włosy. Pamiętaj o zdrowym trybie życia. Ogranicz sytuacje stresowe, na sen poświęć co najmniej 8 godzin, wyeliminuj alkohol i papierosy. Do diety włącz warzywa, owoce, pełnowartościowe pieczywo, ryby morskie i zioła.

Skorzystaj z porad dobrego fryzjera. Prawdziwy specjalista pomoże ci dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i tak podciąć włosy, aby rosły szybciej, były zdrowsze i mocniejsze. Wiele dziewczyn uważa, że częste obcinanie końcówek przyspieszy wzrost włosów. Nic bardziej mylnego! W ten sposób poprawisz jedynie ich wygląd.