Jak farbować włosy w domu?

wlosy.jpgDasz wiarę, że niektóre dziewczyny wolą samodzielnie farbować włosy niż przesiadywać godzinami u fryzjera? Ty też tak byś chciała? Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni kosmetyk koloryzujący i parę gadżetów oraz zapoznasz się z poniższymi wskazówkami. One na pewno ułatwią ci domowe farbowanie włosów.

Po pierwsze, nie przeprowadzaj drastycznych zmian.

W salonie fryzjerskim lub w sklepach z produktami do koloryzacji, a nawet w Internecie, znajdziesz palety farb do włosów. Wykorzystaj je, aby dobrać najlepszy dla siebie odcień. Nowy kolor może być o ton lub dwa jaśniejszy albo ciemniejszy. Ale nigdy nie przeprowadzaj drastycznych zmian. Dlaczego? Kolor mógłby wyjść zupełnie inny niż zaplanowałaś, a włosy mogłyby się zniszczyć. Pasemka stałyby się przesuszone, a końcówki zaczęłyby się rozdwajać. Jeżeli od razu dobierzesz odpowiedni odcień włosów, unikniesz w przyszłości dekoloryzacji.

Po drugie, dobierz kolor farby do kolorytu cery.

Większość dziewczyn popełnia błąd, farbując włosy na taki odcień, który nie pasuje do ich karnacji, koloru tęczówki lub brwi (choć te również można pofarbować). Jeżeli jesteś posiadaczką chłodnego odcienia cery, postaw na naturalne kolory farb do włosów; wystrzegaj się czerwieni lub złota. Natomiast jeśli masz skórę w ciepłym odcieniu, wybierz farby wpadające w złoty, miodowy lub orzechowy kolor. Pamiętaj, że w tym sezonie modne są jasne włosy i ciemne brwi.

Po trzecie, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia.

Przygotuj warsztat pracy. Do farbowania włosów potrzebne ci będą: ręcznik, stara bluzka, rękawiczki, pędzelek, spinki, miska, minutnik. Skórę wzdłuż linii włosów posmaruj wazeliną. W ten sposób unikniesz zabrudzeń, a zmycie farby będzie o wiele łatwiejsze. Nie zapomnij o zabezpieczeniu podłogi w łazience folią lub starym ręcznikiem.

Po czwarte, ufarbuj się modnie.

Oczywiście nikt nie każe ci malować na włosach pikseli lub innych wzorków, które są modne w tym sezonie. Wystarczy, że końcówki pasemek rozjaśnisz lub dodasz parę tzw. refleksów. Do ufarbowania włosów w ten sposób przygotuj folię aluminiową. Znajdziesz ją w każdym sklepie spożywczym lub drogerii. Pofarbowane końce włosów zawiń w sreberko, a po upływie kilkunastu minut – dokładnie umyj.

Po piąte, zadbaj o kondycję włosów.

Jeżeli twoje włosy są bardzo zniszczone, kruszą się, są szorstkie i matowe, zrezygnuj z farbowania. Natomiast jeśli pasemka są w dobrej kondycji, a ty koniecznie chcesz zmienić ich kolor, użyj farb ziołowych, w których stężenie amoniaku jest mniejsze. Bardzo ważna jest także pielęgnacja farbowanych włosów. Stosuj specjalne szampony, maseczki i odżywki. Dzięki nim przedłużysz trwałość nowego koloru i uchronisz włosy przed dalszymi uszkodzeniami.