Natura Siberica- seria blanche do włosów przetłuszczających się.

Firma Natura Siberica powstała w Rosji i szybko zdobyła rozgłos na całym świecie, ponieważ oferuje roślinne, organiczne kosmetyki certyfikowane przez ECCOCERT i ICEA. Owe produkty powstają przy wykorzystaniu dzikich i unikalnych, a jednocześnie obfitych w drogocenne składniki roślin i ziół z nie skażonego, czystego serca Syberii. Rośliny wyrosłe w tak ekstremalnych warunkach i surowym klimacie- posiadają nie spotykaną nigdzie moc przeżycia, a ich skład zadziwia nagromadzeniem dobroczynnych dla ludzkiego organizmu substancji odżywczych.
Z okazji wejścia na rynek duński i otwarcia sieci sklepów Natura Siberica w Kopenhadze firma wydała nową serię produktów do pielęgnacji ciała i włosów, tak zwaną „serię blanche”- białą linię kosmetyków, która łączy w sobie nieskalaną czystość skandynawskiej natury z nieujarzmioną mocą syberyjskich roślin. To zaowocowało zamkniętą w białe buteleczki linią kosmetyczną, która połączyła w swym wnętrzu unikalne składniki dające spektakularne rezultaty na naszej skórze i włosach.

Na szczególną uwagę zasługuje seria witaminowa do włosów przetłuszczających się: „Frozen Berries”, w której skład wchodzą: szampon, odżywka i maska do włosów.

Cała seria oszałamia zapachem, który utrzymuje się na włosach jeszcze długo po ich umyciu.

Kosmetyki mają ponadto dużą pojemność (szampon i odżywka to aż 400 ml, maska do włosów:200 ml).

Składniki zastosowane w serii blanche są organicznymi składnikami pochodzącymi z upraw ekologicznych. Produkty nie zawierają parabenów, sztucznych barwników, są wolne od SLS (tanich detergentów syntetycznych zakłócających naturalne pH naszej skóry). Możemy zatem z powodzeniem im zaufać. Seria „Zamrożone Jagody” zaskoczy nas bogactwem dobranych składników:

Malina Moroszka, zwana niekiedy „złotem Skandynawii” zawiera w sobie niezwykle duże pokłady witaminy A, B1, B2, dobrych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. To oznacza, że włosy będą odpowiednio nawilżone, zregenerowane (za sprawą dobroczynnego działania witaminy A), zaś wydzielanie sebum będzie ograniczone, za co zadba witamina B1 i nie będą się łamać (dzięki udziałowi witaminy B2).
Ekstrakt z żurawiny– obfituje w kwasy organiczne, witaminę E (która ochroni warstwę tłuszczową naskórka i wpłynie korzystnie na ukrwienie skóry i zregeneruje włosy), taniny zawarte w żurawinie wykazują z kolei właściwości antyoksydacyjne.
Kwas Omega-6 jest niezmiernie ważny w procesach komórkowych zachodzących we wszystkich komórkach naszego ciała. To on przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
-Zawarta w serii witamina PP zadba z kolei o to, aby jak największa ilość owych dobroczynnych substancji wniknęła w naszw włosy.
Jeśli zatem zwracasz uwagę na to, co jest zawarte w szamponach i uważnie czytasz składy kosmetyków zdecydowanie powinnaś zdecydować się na produkty z serii Natura Siberica. Są to produkty nie zawierające szkodliwych związków chemicznych, parabenów. Seria blanche niesamowicie pachnie: działa niczym najlepsza aromaterapia i poprawia samopoczucie. Jeśli w dodatku olejujesz często włosy, to kosmetyki będą idealne do zmywania olejków po kuracji, ponieważ nie zawierają szkodliwych SLS, które dodatkowo zaburzają działanie olejków.

Miłego użytkwania!