Jak prawidłowo czesać włosy?

Poprawne szczotkowanie włosów jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Niestety większość dziewczyn robi to niewłaściwie. Sprawdź, jak prawidłowo czesać włosy, aby były mocne i lśniące, a skóra głowy – zdrowa. Poznaj podstawowe zasady rozczesywania pasemek.

czesane-wlosowZapewne często zastanawiasz się, dlaczego niektóre dziewczyny mają tak piękne włosy? Odpowiedź jest bardzo prosta. One po prostu wiedzą, jak szczotkować włosy! Istnieją trzy podstawowe zasady, które ułatwią każdej z nas rozczesywanie włosów.

Po pierwsze, czesanie włosów rozpoczynaj od… końcówek. Po drugie, nigdy nie czesz mokrych włosów. I po trzecie, wybierz odpowiednią szczotkę lub grzebień.

Czesanie włosów od nasady prowadzi do powstawania kołtunów. Rozczesując je, szarpiemy i wyrywamy pojedyncze włoski. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, pasemka rozczesuj od końcówek. Przesuwając się stopniowo w górę i szczotkując włosy partiami, zapobiegniesz pojawieniu się kołtunów i splątanych pasemek. Fryzura będzie gładka, a skóra głowy – niepodrażniona. A jak rozplątać kołtuny? Najpierw rozluźnij nieco pasemka w miejscu, w którym są najbardziej skręcone. Rozplątywanie kołtuna zacznij od końcówek. Na koniec włosy przeczesz delikatnie szczotką z naturalnego włosia lub drewnianym grzebieniem.

Nigdy nie powinno czesać się mokrych włosów. Może to pogorszyć ich kondycję, uszkodzić zewnętrzną strukturę i spowodować odchylenie się mieszków włosowych. Zapewne część z was myśli, że nierozczesane wilgotne włosy będą trudne do ułożenia po wyschnięciu. Bez obaw! Przecież przed myciem dokładnie szczotkujecie włosy, a strumień wody dodatkowo równo układa je. A co z wszystkimi niecierpliwymi dziewczynami? W ostateczności raz czy dwa można przeczesać mokre włosy. Najpierw jednak odsącz nadmiar wody papierowym ręcznikiem i zaaplikuj odżywkę bez spłukiwania. Do rozczesania włosów użyj grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Włosy rozczesuj grzebieniem lub szczotką z naturalnych materiałów, np. drewna, kości słoniowej lub włosia dzika. Taki gadżet zapobiega elektryzowaniu, wypadaniu i łamaniu się włosów. Pasemka będą wygładzone, błyszczące i pełne objętości. Przy wyborze akcesoriów do szczotkowania ważne jest także to, aby ich powierzchnia była gładka, a poszczególne części (rączka, ząbki) nie były połączone w widoczny sposób.