DABUR – Amla Hair Oil

dabur-amla-hair-oilCo ma w składzie?

Olejek na porost włosów firmy Dabur zawiera naturalny wyciąg z amli zwanej inaczej „indyjskim agrestem”. Amla – jako środek do pielęgnacji włosów i leczenia skóry głowy – znana jest w Indiach od wieków i opisana w ajurwedzie (medycynie i filozofii wschodu) od bardzo dawna. To nie jedyny składnik, bo oprócz niego Dabur Amla Hair Oil zawiera olej canola z rzepaku kanadyjskiego oraz olej palmowy z owoców olejowca gwinejskiego. Niestety formuła nie jest całkowicie naturalna, bo dorzucono do niej dużo substancji zapachowych oraz olej mineralny, który niestety nie dla każdych włosów będzie odpowiedni.

Jakie ma właściwości?

Wyciąg z amli sprawia, że włosy stają się mocne i głęboko odżywione nie tylko na łodydze włosa, ale również wgłębi cebulek. Dabur Amla Hair Oil zapewnia włosom dogłębną regenerację. Włosy rosną silne i zdrowe, przestają wypadać i zachwycają dobrą kondycją od nasady aż po same końce. Co więcej, olej na porost włosów amla pobudza włosy do wzrostu przez bezpośrednią stymulację mieszków włosowych. Jego skuteczność jest potwierdzona. To dlatego Amla Hair Oil jest jednym z chętniej wybieranych olejów na porost włosów. Naturalny olej amla spowalnia procesy starzenia się włosów oraz rozprawia się ze wszelkimi chorobami skóry głowy (m.in. z łupieżem oraz łuszczycą). Zapewnia włosom elastyczność i zdrowy blask.

Sekrety pięknych i długich włosów tkwi właśnie w oleju na porost włosów Dabur.

Jaka jest jego formuła?

Olejek na porost włosów Dabur Amla Hair Oil jest zamknięty w plastikowej, przezroczystej butelce z korkiem. Nie ma dozownika, a ponieważ jest przy tym nieco rzadki, dawkowanie go na włosy może sprawiać trudność. Pielęgnacji nie ułatwia niestety również jego wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Możliwe, że są osoby, którym ten zapach nie przeszkodzi w walce o piękne włosy. Niestety przypomina połączenie ziół, anyżu i woni olejków z chemicznymi środkami czyszczącymi. Przy dłuższym stosowaniu ten specyficzny aromat wnika we włosy i nie znika tak łatwo. Dabur Amla to olej do włosów, który bardzo dobrze się wchłania, dlatego nie potrzeba go wiele przy jednym użyciu. Można używać go do masażu skóry głowy, jak i również na całą długość włosów. Świetnie nadaje się do olejowania, mimo że ma brudnozielony kolor.

NA PLUS:

  • naturalny wyciąg z amli
  • cenne oleje roślinne w składzie
  • łatwo wchłanialna formuła
  • skuteczne i kompleksowe działanie
  • właściwości przyspieszające wzrost
  • nadaje się też do olejowania włosów

NA MINUS:

  • specyficzny, intensywny i nieprzyjemny zapach
  • bardzo wodnista formuła
  • brak dozownika w plastikowej butelce