MACADAMIA – Natural Oil, Healing Oil Treatment

macadamia-natural-oilCo ma w składzie?

Bazą dla oleju Macadamia Healing Oil Treatment są dwa całkowicie naturalne i bardzo cenne (szczególnie w kontekście pielęgnacji włosów) oleje. Jeden z nich to olej arganowy, który na świecie nie bez powodu uznaje się za marokańskie płynne złoto. Drugi to olej z orzechów makadamia, czyli niezwykłe bogactwo NNKT. Co prawda Macadamia Therapeutic Oil for All Hair Types nie zawiera szkodliwych substancji, parabenów i siarczanów. Nie jest jednak całkowicie naturalnym produktem, bo znajdziemy w nim zestaw silikonów i substancji zapachowych, których mogłoby tutaj nie być. Nie są szkodliwe, ale różne włosy reagują na nie odmiennie.

Jakie ma właściwości?

Skoro olejek do włosów Macadamia to lecznicza kuracja dla włosów, to znaczy, że świetnie rozprawia się z ich osłabieniem. Nie bez powodu znalazł się zestawieniu jako olej na porost włosów. Healing Oil Treatment to kosmetyk, który odżywia, wzmacnia i regeneruje włosy od nasady po końce. Oleje makadamia usprawnia procesy odnowy w komórkach włosów, uelastycznia, wygładza i dodaje blasku. Odżywienie, nawilżenie i odbudowa skutkują mocnymi i zdrowymi włosami, które nie wypadają w nadmiarze i świetnie trzymają się w mieszkasz. To oznacza, że olej Macadamia Healing Oil Treatment hamuje wypadanie włosów i usprawnia procesy zachodzące w cebulkach, dzięki czemu włosy rosną dużo szybciej niż przed olejowaniem.

Może i nie jest to typowy olej na porost włosów, ale jest to jeden z efektów działania.

Jaka jest jego formuła?

Macadamia Therapeutic Oil for All Hair Types to produkt o bardzo ciekawym designie. Wygląda obiecująco. Olejek wlano do plastikowej butelki w zieleni i brązie. To poręczne i wygodne opakowanie, zwłaszcza że nakrętka wyposażona jest w wygodny aplikator w formie pompki. Formuła oleju na porost włosów od Macadamia może być kłopotliwa, przede wszystkim ze względu na gęstą konsystencję. Olejek ma złocisty kolor, ale ze względu na gęstość nie nakłada się go na włosy łatwo. Efekt ubocznym nałożenia zbyt dużej ilości może być obciążanie włosów, które nie wchłoną tego kosmetyku tak łatwo i zostaną nim zlepione. Zgodnie z etykietą Macadamia Healing Oil Treatment nadaje się teoretycznie do każdego typu włosów, ale w praktyce lepiej sprawdzi się na włosach wysokoporowatych, puszących się, kręconych, suchych itp.

NA PLUS:

  • dwa cenne, naturalne oleje
  • brak szkodliwych substancji, parabenów itp.
  • kompleksowe odżywienie i odbudowa
  • skutek uboczny: szybszy wzrost włosów
  • ergonomiczna butelka z plastiku
  • bardzo wygodny dozownik

NA MINUS:

  • zawiera silikony i substancje zapachowe
  • zbyt gęsta formuła może obciążać
  • nie do każdego typu włosów