KHADI – Natural Products, Ayurvedic Hair Oil Amla

khadi-amlaCo ma w składzie?

Olejek do włosów Khadi Ayurvedic Hair Oil Amla zasługuje na dużą pochwałę ze względu na skład. Bazuje na trzech indyjskich olejach: bringaraj, brahmi oraz z owoców amli (agrestu indyjskiego). To rzadko spotykane w kosmetykach orientalne oleje, które mają bardzo cenne właściwości. Oprócz nich olej na porost włosów Khadi Amla zawiera też olej z pestek słonecznika, olej sezamowy i olej ze słodkich migdałów. Znajdziemy w nim również hennę i dodatkowe wyciągi roślinne o pozytywnym działaniu na włosy.

Duża pochwała za to, że Khadi Ayurvedic Hair Oil nie zawiera żadnych konserwantów, alkoholi, silikonów i innych potencjalnie szkodliwych.

Jakie ma właściwości?

Nadaje się do każdego rodzaju włosów, choć ma właściwości przyciemniające (prawdopodobnie ze względu na obecność henny). Dlatego nie poleca się tego oleju blondynkom, którym zależy na pozostaniu przy swoim odcieniu włosów. Olejek na porost włosów nadaje im naturalny blask i aksamitną miękkość. Khadi Ayurvedic Hair Oil z olejkiem amla pomaga odbudować strukturę włosów, wzmocnić je od cebulek po końcówki i zapobiegać ich rozdwajaniu się. Odżywione mieszki włosowe wpływają na stan włosów, które dzięki olejkowi Khadi Amla są w dużo lepszej kondycji. To kosmetyk, który kompleksowo regeneruje, dba o skórę głowy, usprawnia procesy zachodzące we włosach i przede wszystkim przyspiesza ich porost. To najlepszy olej na porost włosów wśród obecnych na rynku, jeśli chodzi o działanie i formułę.

Jaka jest jego formuła?

Zapach olejku Khadi Amla nie należy do najładniejszych. Olej na porost włosów Khadi Ayurvedic Hair Oil Amla ma bardzo intensywny, mocno ziołowy aromat, który nie każdemu może przypaść do gustu. To jeden z bardziej wodnistych olejków na porost włosów. Właśnie dlatego szklaną buteleczkę o ładnym designie wyposażono w wygodną pipetę, która pozwala precyzyjnie nabrać odpowiednią ilość produktu. Olejowanie włosów Khadi Amla Hair Oil nie powinno być problematyczne, bo kosmetyk dość dobrze wchłania się we włosy. Ze względu na bardzo naturalny skład można go stosować zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Największą przeszkodą może być tylko fakt, że ten olejek na porost włosów przyciemnia kosmyki i zostawia na włosach mocny zapach. Poza tym jego działanie jest naprawdę kompleksowe, a cena stosunkowo niska i korzystna.

NA PLUS:

  • trzy indyjskie olejki w składzie
  • kompleks naturalnych olejów i wyciągów
  • kompleksowa regeneracja i ochrona włosów
  • świetne właściwości przyspieszające porost
  • lekka formuła, która dobrze się wchłania
  • nadaje się też do olejowania włosów

NA MINUS:

  • zbyt intensywny, ziołowy zapach
  • właściwości przyciemniające włosy
  • szklana i dość ciężka butelka