KSHIR PAK VIDHI – Sesa Oil, Long & Nourished Hair

kshir-pak-vidhi-sesa-oil-long-nourished-hairCo ma w składzie?

Sesa Oil to jeden z nielicznych olejów na porost włosów, który łączy w sobie indyjskie ekstrakty i oleje roślinne. Wszystkie te składniki znane są od wieków z hinduskiej medycynie tradycyjnej tzw. ajurwedzie. Sesa Oil bazuje na sproszkowanym agreście indyjskim (trifala), czyli dobrze znanej amli. Sporo znajdziemy tutaj również oleju bringaraj, ekstraktu z jaśminu, oleju sezamowego, kardamonu, waleriany, oleju kokosowego oraz ekstraktu z owoców miodli indyjskiej. To kosmetyk, który łączy w całość wyciągi z 18. azjatyckich roślin o bardzo interesujących właściwościach. Bardzo duży plus należy się producentowi za to, że Sesa Oil nie zawiera szkodliwych substancji i bazuje niemal wyłącznie na pozyskiwanych z natury składnikach.

Jakie ma właściwości?

Dzięki bardzo dużej zawartości witamin C oraz E olej na porost włosów Sesa bardzo dobrze odżywia włosy i wzmacnia je już u nasady. Tak bogaty skład sprawia, że Sesa Oil Long & Nourished Hair działa regenerująco i upiększająco (dodaje blasku, zmiękcza, uelastycznia, ułatwia rozczesywanie). Regularne olejowanie włosów olejem Sesa zwiększa odporność włosów, które zyskują dodatkową ochronę. Nie to jest jednak najważniejsze. To najlepszy olej na porost włosów, który stymuluje wzrost zdrowych, gęstych i bardzo długich kosmyków. Zawarte w nim oleje powstrzymują proces wypadania włosów, niwelują problem siwienia, a nawet eliminują łupież.

Połączenie niemal dwudziestu ekstraktów i olejów roślinnych sprawiło, że Sesa Oil Kshirpak Vidhi działa na włosy naprawdę kompleksowo i wielowymiarowo.

Jaka jest jego formuła?

Olej na porost włosów Sesa to bardzo ciekawa propozycja pod względem składu i działania, ale niestety nie, jeśli chodzi o formułę. Na pierwszy rzut oka białe opakowanie z plastiku nie zachwyca. Raczej nie postawimy go na łazienkowej półce, bo jest po prostu brzydkie. Dobrze leży w dłoni, ale brak precyzyjnego dozownika utrudnia aplikację olejku. Zwłaszcza że Sesa Oil ma bardzo płynną konsystencję. Tutaj znowu, podobnie jak w przypadku olejku Dabur Amla, pojawia się problem aromatu. Sesa ma bardzo nieprzyjemny, intensywny zapach, który przypomina nieco łazienkowe środki czystości. Bardzo trudno wytrzymać z nim na głowie nieco dłużej, a aromat może niestety wniknąć we włosy przy częstym korzystaniu. Lekki przezroczysty olejek o lekko zielonkawym zabarwieniu aplikuje się trudno ze względu na dwie rzeczy – brak pompki lub atomizera i wyjątkowo rzadką konsystencję Sesa Oil. Ze względu na to ten olej na porost jest jednym z mniej wydajnych, bo mimo dobrej wchłanialności potrzeba go nieco więcej na jeden raz.

NA PLUS:

  • 18 naturalnych ekstraktów i olejów roślinnych
  • lekka formuła o dobrej wchłanialności
  • bardzo niska cena za opakowanie
  • kompleksowe działanie na włosy
  • pobudzanie wzrostu włosów

NA MINUS:

  • wyjątkowo nieprzyjemny, intensywny zapach
  • bardzo rzadka i lejąca się formuła
  • brak dozownika, który ułatwiałby aplikację